Szafka kosmetyków

Czy stosować ten sam krem na dzień i na noc?

Dodane: 04-02-2012, Artykuł otagowano: krem, rodzaje kremów
Kiedy zaczynamy stosować kremy, zastanawiamy się, czy potrzebujemy dwóch kosmetyków – jednego do stosowania na dzień, a innego do stosowania na noc. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj skóry mamy i ile mamy lat. Jeśli jesteśmy młode i mamy skórę normalną, stosujemy krem odżywczy lub nawilżający, który sprawi, że skóra będzie miękka i przyjemna w dotyku. Wtedy możemy sobie pozwolić na stosowanie tego samego kosmetyku rano i wieczorem. Jeśli natomiast jesteśmy starsze i zaczynamy dbać o to, aby jak najdłużej zachować młodość, należy stosować inne kosmetyki. Na dzień krem, który wygładzi, nawilży i odżywi skórę, a jednocześnie będzie dobrą bazą pod makijaż. Na noc możemy nałożyć krem o dużo bogatszej, a więc i tłustszej formule. Taki tłusty krem nie nadaje się pod makijaż, dotyczy to szczególnie osób o tłustej i mieszanej cerze. Jest natomiast bogaty w składniki, które lepiej przyswajamy, kiedy wypoczywamy. I jeszcze jedna ważna kwestia – na dzień stosujmy kremy z filtrem przeciwsłoneczny, w nocy ich nie potrzebujemy.

Po co nam kremy z filtrem?

Dodane: 07-02-2012, Artykuł otagowano: krem, cera
Obecnie wiele firm kosmetycznych proponuje nam używanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Oczywiście, w lecie, kiedy słońce naprawdę mocno przygrzewa, ale w zimie i jesienią? Po co nam te filtry? Przede wszystkim odpowiedzmy sobie na pytanie, dlaczego powinniśmy chronić naszą skórę przed słońcem. Promienie słoneczne, które docierają do naszej skóry, uszkadzają ją, wysuszają i sprawiają, że szybciej się starzeje. Nadmierna ekspozycja na słońce może być również przyczyną wielu chorób, w tym raka skóry. Dlatego należy chronić naszą skórę w możliwie najlepszy sposób. Pamiętajmy również o tym, że słońce świeci cały rok i dociera do naszej twarzy stale, nie tylko wtedy, kiedy jest gorąco. I nie bójmy się tego, że w lecie, kiedy inni będą się chwalili swoją opalenizną, my pozostaniemy ze śmiertelnie bladą twarzą. Oczywiście, opalimy się, jednak filtry zawarte w kremach sprawią, że nie sparzymy się, a nasza skóra nie będzie zaczerwieniona i podrażniona, natomiast powoli i naturalnie uzyska ładną, zdrową opaleniznę bez efektów ubocznych.

Kremy dla cery dojrzałej

Dodane: 07-02-2012, Artykuł otagowano: rodzaje kremów, składniki, ochrona
Osoby, które przestały dojrzewać, zaczynają się starzeć. Aby ten proces spowolnić, konieczne jest używanie kremów, natomiast w przypadku osób dojrzałych, absolutną konieczność stanowi używanie kremów. Codzienne poranne i wieczorne wklepanie kremu powinno stać się czynnością mechaniczną. Jest to kosmetyk, na którym nie wolno oszczędzać (chociaż oczywiście dobry krem nie musi być drogi). Możemy wydawać wielkie pieniądze na kosmetyki do makijażu, jednak nie będą one ładnie wyglądać na pomarszczonej i obwisłej twarzy. Krem do cery dojrzałej musi być przede wszystkim mocno nawilżający i odżywczy. Wybierajmy te preparaty, które mają działanie przeciwzmarszczkowe. Pamiętajmy o kremie na noc, który musi być odżywczy i dostarczać naszej skórze wielu składników odżywczych. Najważniejsza jest jednak regularność, bowiem każdy dzień, poświęcony pielęgnacji naszej cery, zwróci się nam z nawiązką. Warto zatem odrobinę się poświęcić, aby później oczarowywać innych swoim młodym wyglądem. Młodość nie jest kwestią genów, ale przede wszystkim pielęgnacji.
perfumy meskie

[1] 2 3 4     następna

Copyright © Kosmetyki /s, Designed by Alpha Studio