Szafka kosmetyków

Malować paznokcie czy nie?

Dodane: 24-02-2012, Artykuł otagowano: paznokcie, kobiece paznokcie
Wiele kobiet staje każdego dnia przed wyborem – mieć piękne czy zdrowe paznokcie? Niemal każda marzy o nieco dłuższych pazurkach, które można pomalować kolorowym lakierem. Jednak nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza wtedy, kiedy mamy wyjątkowo słabą i łamliwą płytkę paznokcia. Wtedy też pojawia się pytanie – czy malowanie paznokci im szkodzi, czy raczej poprawia ich kondycję? Wszystko zależy oczywiście od tego, jakiego lakieru do paznokci używamy. Jeśli nakładamy na płytkę lakier bezbarwny, o działaniu ochronnym, wtedy nie musimy się martwić, z pewnością pomoże nam zregenerować paznokcie. Kiedy jednak nakładamy ciemne lakiery ozdobne, musimy uważać. Przede wszystkim, nie wyglądają one zbyt estetycznie na poniszczonej i nierównej płytce paznokcia. Poza tym, niebezpieczne jest ich zmywanie, zwykle potrzebujemy do tego większych ilości zmywacza. Jeśli jednak mamy zdrowe paznokcie, używajmy lakieru bez obaw – nawet kolorowego. Sprawia on, że paznokcie są twardsze i mniej się niszczą podczas codziennych czynności.

Francuski manicure – ponadczasowa elegancja

Dodane: 26-02-2012, Artykuł otagowano: paznokcie, pani, porady, kolor
Jest wiele sposobów na pomalowanie paznokci. W zależności od tego, w jakiej sytuacji się znajdziemy, wybieramy kolory jaśniejsze lub ciemniejsze, malowanie standardowe lub wiele wariacji kolorystycznych i wzorzystych. Jeśli jednak zależy nam na tym, żeby wyglądać i modnie, i elegancko, wybierzmy klasyczny manicure francuski. Pasuje on zarówno do pracy, jak i na imprezę. Wykonuje się go bardzo łatwo – należy wypolerować i przyciąć dosyć krótko paznokieć. Następnie na białą końcówkę paznokcia nakładamy kawałek zabezpieczającego, samoprzylepnego papieru i malujemy wystającą część płytki paznokcia na biało, a po wyschnięciu tej warstwy resztę paznokcia malujemy na beżowy lub mleczny kolor. Takie paznokcie można dodatkowo ozdobić różnego rodzaju naklejkami, czy kryształkami. Istnieje wiele wersji francuskiego manicure, niekiedy stosuje się inne kolory lub dodatkowo bardzo bogato ozdabia paznokcie, jednak to waśnie ta podstawowa wersja – prosta, skromna i przede wszystkim bardzo naturalna jest najelegantsza i najbardziej popularna.

Szalone wzory na paznokciach

Dodane: 26-02-2012, Artykuł otagowano: paznokcie, kobiece paznokcie, porady
Wielu osobom nie wystarczy już tradycyjne pomalowanie paznokci na jasny lub ciemny kolor. Nic dziwnego, przy odrobinie wyobraźni i cierpliwości możemy uczynić z naszych paznokci prawdziwe dzieła sztuki. Jest to doskonałe rozwiązanie, kiedy idziemy na imprezę i pragniemy zwrócić na siebie uwagę. Tak naprawdę nie potrzebujemy zbyt wiele – wystarczą lakiery w różnych kolorach, trochę naklejek, brokatu i samoprzylepnych pasków. Ciekawy efekt uzyskamy, malując paznokcie na różne kolory – w lecie idealnie się sprawdzą jasne i soczyste barwy, zimą o wiele lepiej będą wyglądały kolory ciemniejsze. Jeśli chcemy pomalować jeden paznokieć w różnokolorowe wzory, przydadzą się nam samoprzylepne paski papieru – zaklejamy część płytki paznokcia, a drugą część malujemy. W ten sposób możemy uzyskać bardzo ciekawe, geometryczne wzory. Jeśli chcemy coś na paznokciach namalować, użyjmy cienkim pędzelków zamiast tradycyjnych. Jeśli nie mamy takich zdolności, użyjmy gotowych naklejek, efekt będzie podobny. Na wielkie wyjścia zarezerwujmy sobie brokat, który wspaniale się błyszczy i przyciąga uwagę.
Verostilo

[1] 2 3 4     następna

Copyright © Kosmetyki /s, Designed by Alpha Studio