Szafka kosmetyków

Peeling podstawą oczyszczania skóry

Dodane: 29-01-2012, Artykuł otagowano: peeling, zapachy, oczyszczanie
Gładka i promienna cera jest marzeniem każdej kobiety. Jednak niekorzystne warunki zewnętrzne, takie jak zanieczyszczenia i słońce, a także zmęczenie, czy choroby powodują, że skóra na twarzy robi się szara i nieświeża. Martwy naskórek należy złuszczać, żeby odsłonić nową, świeższą skórę. Wprawdzie każdego dnia człowiek traci kilka tysięcy martwych komórek naskórka, jednak czasem ten proces przebiega zbyt wolno. Jeśli chcemy nieco pomóc naturze, wystarczy dwa razy w tygodniu zastosować peeling – kupiony w drogerii lub przyrządzony własnoręcznie. Jeśli chcemy w zdecydowany sposób poprawić kondycję naszej cery, można udać się do kosmetyczki, która przeprowadzi profesjonalny zabieg. Nie należy jednak stosować złuszczania skóry zbyt często, żeby nie pobudzać komórek do nadmiernej pracy. Istotne jest również to, w jaki sposób potraktujemy skórę po peelingu. Warto ją przetrzeć tonikiem i wklepać krem odpowiedni do naszego rodzaju skóry. Składniki zawarte w kosmetyku zadziałają lepiej na dokładnie oczyszczonej skórze.

Proste sposoby na domowe peelingi

Dodane: 29-01-2012, Artykuł otagowano: peeling, stosowanie peelingu, oczyszczanie
Większość peelingów, które możemy kupić w sklepach opiera się głównie na mechanicznym złuszczaniu naskórka. Coraz częściej pojawiają się peelingi, oparte na naturalnych składnikach, takich jak drobiny orzechów, cukier, czy kawa. Ich zadaniem jest starcie komórek, które są starsze i sprawiają, że skóra wygląda nieładnie. Jednak wcale nie trzeba takich peelingów kupować, można je bez problemu przygotować w domu, używając do tego składników, które mamy pod ręką. Idealny jest zwykły cukier, ponieważ ścierając się, kryształki zmieniają rozmiar, dzięki czemu możemy dokładnie oczyścić twarz. Dobrze działa także kawa i wiele rodzajów mielonych produktów: orzechy, płatki owsiane, migdały. Taki domowy peeling przygotujemy z kilku składników, wystarczy jogurt, oliwa z oliwek i jakiś składnik ścierający. Można również zastosować jako bazę peelingu mleczko do twarzy. Jeśli ktoś marzy o ekskluzywnym domowym kosmetyku, może dodać wiórki kokosowe i olejek zapachowy. Dobór składników zależy od naszej pomysłowości.

Mikroermabrazja nie dla każdego

Dodane: 29-01-2012, Artykuł otagowano: peeling, zapachy, kosmetolog
Bardzo popularnym w ostatnim czasie peelingiem, wykonywanym w gabinetach kosmetycznych, jest mikrodermabrazja. Jest to mocne, mechaniczne ścieranie naskórka, którego dokonuje się przy pomocy tlenku glinu. Zabieg ten ma na celu dogłębnie oczyścić skórę. Oczywiście, dla uzyskania zachwycającego rezultatu, konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu. Jeśli peeling jest wykonany prawidłowo, spłyca zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia i wygładza skórę. Często na taki zabieg decydują się osoby o tłustej, bardzo zanieczyszczonej cerze, aby rozwiązać problem niedoskonałości. W zależności od tego, jaka jest przyczyna nadmiernego zanieczyszczenia skóry, zabieg ten może przynieść bardzo zadowalające rezultaty albo pogorszyć stan cery. Jeśli w grę wchodzą zaburzenia hormonalne, nie związane ze sposobem pielęgnacji twarzy, ostre oczyszczanie skóry, zamiast usunąć zalegający w porach brud i kurz, może nadmiernie pobudzić do pracy gruczoły łojowe. Pierwsze wrażenie po mikrodermabrazji będzie pozytywne – gładka skóra bez nierówności, wkrótce jednak problem może powrócić ze zdwojoną siłą.

[1] 2 3 4     następna

Copyright © Kosmetyki /s, Designed by Alpha Studio