Szafka kosmetyków

Archiwum tagu: kosmetyki

Czym tak naprawdę są kosmetyki naturalne?

Dodane: 24-01-2012, Artykuł otagowano: kosmetyki, rodzaje kosmetyków, kosmetyczka
Wiele firm kosmetycznych reklamuje swoje wyroby jako całkowicie „naturalne”. Jednak maseczka o zapachu miodu wcale nie jest naturalna. To samo dotyczy kosmetyków, reklamowanych jako kosmetyki z dodatkiem występujących w naturze środków, przy pomocy których można dbać o skórę. Czy zadziała substancja, której zawartość w produkcie jest mniejsza niż 1%? Oczywiście nie, taka minimalna ilość nie będzie miała wpływu na działanie kosmetyku. Jak nie dać się nabrać? Należy przede wszystkim bardzo dokładnie czytać etykietę. Znajdziemy tam informacje na temat tego, jakie składniki zostały użyte do produkcji kosmetyku. Pamiętajmy jednak o tym, że wszystkie kosmetyki naturalne, które kupujemy w sklepach, zawierają w swoim składzie syntetyki i konserwanty, w przeciwnym bowiem razie nie zachowałyby w ogóle trwałości. Jeśli nie jesteśmy w stanie sprawdzić, czy produkt rzeczywiście jest naturalny, warto zapytać sprzedawcy, który powinien wiedzieć, co jest składnikiem poszczególnych kosmetyków. W razie wątpliwości wybierzmy produkt firmy, która wszystkie niezbędne informacje umieszcza na opakowaniu.

Naturalne kosmetyki – sposób na oszczędzanie

Dodane: 24-01-2012, Artykuł otagowano: kosmetyki, terapia skóry, kosmetyczka
Kosmetyki, które kupujemy w sklepach są niejednokrotnie dosyć drogie, a ich działanie nas nie zadowala. Dla tych spośród nas, które cenią sobie oszczędność, stosowanie kosmetyków naturalnych jest dobrym rozwiązaniem. Półprodukty do domowej produkcji takich kosmetyków możemy znaleźć w lodówce lub w spiżarce, a także w sklepach ze zdrową żywnością. Jeśli zainteresujemy się tym tematem okaże się, że przygotowanie naturalnej maseczki, czy balsamu do ciała jest dużo tańsze, niż zakup gotowego produktu. Jednak należy także wziąć pod uwagę, że do wytworzenia naturalnych kosmetyków w domu konieczny jest zakup odpowiedniego sprzętu, takiego jak pipety, miseczki, czy specjalne słoiczki. Oczywiście nie wszystkie półprodukty są bardzo takie, czasem konieczne będzie zamówienie ich w sklepie internetowym, co wiąże się dodatkowo z kosztami przesyłki. Jeśli jednak zależy nam na zastąpieniu części kupowanych w sklepie kosmetyków tymi naturalnymi, z pewnością nasz portfel poczuje różnicę, a nasza skóra poczuje naturalną pielęgnację.

Kosmetyki naturalne – dla kogo?

Dodane: 24-01-2012, Artykuł otagowano: kosmetyki, rodzaje kosmetyków, kosmetyczka
Media trąbią ciągle o wielkim powrocie do natury i reklamują wszystko, co pochodzi od Matki Ziemi. Z tego powodu popularne stają się kosmetyki z naturalnymi składnikami, a także domowe przygotowywanie preparatów do pielęgnacji ciała. Czy jednak każdy może używać kosmetyków naturalnych? Pamiętajmy o tym, że nie wszystko, co pochodzi z natury jest zdrowe. Niektóre substancje działają w małych proporcjach leczniczo, w większych jednak zachowują się jak trucizna. Dlatego ostrożnie z kosmetykami naturalnymi powinny obchodzić się osoby z tendencjami do alergii, bowiem kontakt z silnie działającym środkiem może wywołać podrażnienie lub opuchliznę. Najlepiej wykonać test alergiczny na niewielkim, niewidocznym fragmencie skóry. Osoby z tendencją do alergii nie powinny zaopatrywać się także w półprodukty do samodzielnego skomponowania kosmetyków naturalnych – są to skoncentrowane, silnie działające substancje, które nawet na zdrowej skórze mogą wywołać podrażnienie. W takich przypadkach zaleca się stosowanie produktów do cery wrażliwej lub alergicznej.

Nasze babcie znały się na kosmetykach naturalnych

Dodane: 25-01-2012, Artykuł otagowano: kosmetyki, olejek, terapia skóry
Dawniej niewiele osób używało kosmetyków produkowanych przez firmy. Wiele lat temu rynek ten nie był tak duży, niektóre produkty zawierały szkodliwe substancje, a jeszcze inne były drogie. Nasze babcie musiały sobie radzić w inny sposób. Na szczęście miały pod dostatkiem naturalnych kosmetyków, dzięki czemu dbały o urodę, mając do dyspozycji to, co przyniosła im natura. Wszyscy znamy słynne kąpiele Kleopatry w mleku. Sposób ten jest idealny dla tych, którzy chcą mieć miękką i gładką skórę. Dawniej kobiety nie stosowały pomadek, aby wygładzić usta – nakładały miód, kiedy chciały mieć piękne włosy, myły je w deszczowej wodzie lub w piwie. Niegdyś świeże zioła można było znaleźć na łące, a te osoby, które się na nich znały i wiedziały, kiedy i jak je zbierać, mogły przyrządzać z nich kosmetyki, dzięki którym ciało, włosy i paznokcie na długo zachowały młodość i zdrowy wygląd. Obecnie wraca moda na naturalne kosmetyki, zapytajmy zatem nasze mamy i babcie, jak wcześniej dbały o swoją urodę.
witryna Essenza kosmetyki z ameryki

Copyright © Kosmetyki /s, Designed by Alpha Studio